Kiinteistöalan neuvottelujen englanti 2: Refresher
Kiinteistöalalla neuvottelutilanteet ovat arkipäivää. Liiketoimintaan liittyy vuokrausneuvotteluja, kohteen tai palvelun osto- ja myyntitilanteita, rahoitusneuvotteluja ja suunnittelupalavereja. Neuvottelujen tilanteet vaihtelevat, mutta aiheesta riippumatta yhteisellä kielellä sekä esiintymisellä on suuri merkitys neuvottelun tulosten kannalta. Neuvottelutilanteet ovat tärkeitä ja niissä halutaan onnistua. Menestyminen vaatii harjoittelua ja kokemusta haastavistakin tilanteista.
Kertauspäivä on tarkoitettu niille, jotka ovat osallistuneet Kiinteistöalan neuvottelujen englantia 1 -koulutukseen.
Koulutus on tarkoitettu kiinteistöalan ammattilaisille, jotka haluavat kehittää neuvotteluissa käyttämäänsä englannin kieltä. Koulutus on tarkoitettu pääasiassa asiantuntija- ja esimiestehtävissä toimiville.
Osallistujia otetaan enintään 10 ilmoittautumisjärjestyksessä.
Koulutuspäivän hinta on 395 euroa sisältäen opetuksen aineistoineen sekä lounas- ja kahvitarjoilut. Hintaan lisätään arvonlisävero 23%.
Koulutus pidetään perjantaina 15.11.2012 klo 9.00-16.00 Kiinteistöalan Koulutuskeskuksessa osoitteessa Malmin asematie 6, 00700 Helsinki (katutaso, Studio 2, opaste ulkona).
Ohjelma on valmisteilla. Jätä tilaus tästä, niin lähetämme ohjelman sähköpostiisi sen valmistuttua.
Tilaa esite »
Koulutuksen aikataulu
| Jakson nimi |
Alkaa |
Loppuu |
Sijainti |
|---|---|---|---|
| Koulutuspäivä | 15.11.2012 | Helsinki |